Statystyka

  • Wszytkich: 6810221
  • W tym roku: 90032
  • W tym miesiącu: 21180
  • Dziś: 304
  • Online: 15

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Muzeum Zabawek w Krynicy

Odwiedzającym Krynicę polecamy odwiedzenie niezwykłego muzeum - Muzeum Zabawek. W kilkunastu pomieszczeniach znajdują sie gabloty z zabawkami różnych okresów. Oczywiście najbardziej spodoba się aktualnym 30-40 latkom dział zabawek z ich dzieciństwa. Może tam zobaczyć plastikowe żołnierzyki - produkt rodem z ZSRR, pierwsze klocki Lego, które 20 lat temu dostepne były jedynie w Peweksie. Na dużym stole stoi pięknie wykończona kolejka piko - produkcji NRD - pamiętacie układanie torów i próby modelarskie związane z układaniem drzewek, symulacją trawy, czy budową domków jako elementy tej kolejki, albo zdobywanie zasilacza, dzieki któremu można było wprowadzić kolejkę w ruch (dostepne chyba w Składnicach Harcerskich). Warto zobaczyć gry planszowe sprzed 20-30 lat, domki dla lalek itp.

 

Całe gabloty zajmują różne rodzaje lalek - od lat przedwojennych, co czasów lat 80-90tych. Obok nich stoją misie - spóbujcie znaleźć wśród nich stojego - ja znalazłem ;-)

Wszystkie gabloty i eksponaty sa opisane, z podaniem kraju pochodzenia, okresu.

Muzeum w Krynicy spodoba się również dzieciom - siedmolatek po wyjściu z muzeum stowerdził, że "rodzice to mieli kiedyś fajniejsze zabawki niż my teraz".

W muzeum znajduje się też mini klasa szkolna z lat siedemdziesiątych - z pochylonymi ławkami, z dziurą na kałamarz (czy ktoś wie co to jest kałamarz !?). Na ścianach znajdują się portrety "zasłużonych" - np. Cyrankiewicza. Klasa spodoba się dzieciom - pierwszoklasista zrozumie wreszcie jak wygląda pulpit o którym jest mowa w "Plastusiu" - lekturze obowiązkowej w I-klasie. Zobaczy drewniany piórnik, czy pióro i kałamarz ze stalówkami ...

Muzeum znajduje się praktycznie w centrum Krynicy - naprzeciw parkingu pod restauracją "Hydropatia" - przy ul. Piłsudskiego 2. Muzeum czynne jest od maja do sierpnia w godzinach 9:00-18:00 a w miesiącach wrzesień-czerwiec w godzinach 10:00-17:00. Bardzo polecamy obejrzenie tego muzeum.

(niniejszy artykuł nie jest artykułem sponsorowanym, a jedynie osobistym odczuciem autora z częściowo przypadkowego pobytu w muzeum)

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach