Statystyka

  • Wszytkich: 5598921
  • W tym roku: 49796
  • W tym miesiącu: 49796
  • Dziś: 368
  • Online: 41

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Bieg po Nowe Życie 2013

Jeśli warunki dopiszą to spotykamy się w centrum Wisły - w parku Kopczyńskiego i na Placu Hoffa 9 lutego 2013. Jeśli natomiast zrobi się wiosennie, co w naszym klimacie zimowym coraz częściej się zdarza to powalczymy na trasie biegowej Kubalonka - oczywiście 9 lutego 2013.

Jeśli warunki dopiszą to spotykamy się w centrum Wisły - w parku Kopczyńskiego i na Placu Hoffa 9 lutego 2013. Jeśli natomiast zrobi się wiosennie, co w naszym klimacie zimowym coraz częściej się zdarza to powalczymy na trasie biegowej Kubalonka - oczywiście 9 lutego 2013.

Szczegółowe informacje: http://www.biegpozycie.pl/

Program:
Sobota 9.02.2013 Wisła/Szczyrk

Trasa biegowa Wisła - Centrum Plac Bogumiła Hoffa

9:00 - 10:00 - „Rozgrzewka z Gwiazdami"
10:00 - prezentacja uczestników
10:15 - oficjalne otwarcie i start do „III Biegu po Nowe Życie"
11:30 - zakończenie zawodów - ceremonia dekoracji trzech najlepszych sztafet - Plac Hoffa

Stok narciarski Juliany - Szczyrk

13:30 - „Slalom Gwiazd"
14:30 - zakończenie zawodów - ceremonia dekoracji - stok Juliany

Mamy kolejne gwiazdy, które będą wspierać naszą ideę - zajrzyjcie koniecznie do zakładki „uczestnicy" na naszej stronie internetowej http://www.biegpozycie.pl/uczestnicy.html

IDEA:
Mijają już dwa lata od momentu, kiedy Przemek Saleta i PUBLIC FORMAT zainicjowali projekt sportowo-edukacyjny na rzecz wsparcia rozwoju transplantacji narządów. „Snow Sport Show - Bieg po Nowe Życie" to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa kraju do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Nasza inicjatywa wspiera działania ukierunkowane na promocję i propagowanie idei rozwoju transplantacji narządów w naszym kraju. Jest połączeniem amatorskiej, sportowej rywalizacji i promocji działań prozdrowotnych, propagujących ideę przeszczepów jako daru życia. Platformą dla edukacji i propagowania transplantacji są od 2011 roku zimowe zawody sportowe, z udziałem przedstawicieli artystów, mediów, sportowców i osób po przeszczepieniu narządów. Od dwóch lat w Wiśle goszczą gwiazdy ekranu, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji, którzy startują w biegach narciarskich wspierając naszą inicjatywę sportowo-edukacyjną. To naprawdę grono wspaniałych osób - ludzi dobrej woli. W ciągu dwóch lat byli z nami m.in.: Gosia Baczyńska, Paweł Kukiz, Marysia Sadowska, Joanna Jabłczyńska, Jacek Czachor, Mariusz Dąbrowski, Jakub Przygoński, Kuba Giermaziak, Tomasz Iwan, Rafał Bryndal, Jarosław Jakimowicz, Albert Dragon Sosnowski, Jarosław Kret, Anna Bosak i Paweł Golec oraz bracia Szczepanikowie z zespołu Pectus. W propagowanie idei „Biegu po Nowe Życie" aktywnie włączyła się Para Prezydencka. W 2011 w Wiśle gościliśmy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Pierwszą Damę Annę Komorowską. Rok później odwiedziła nas Pierwsza Dama, która na Pl. Hoffa uroczyście otworzyła II edycję Biegu po Nowe Życie. Wsparcie merytoryczne i promocyjne zapewniają nam znani lekarze specjaliści m.in. prof. Andrzej Chmura - Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, Instytutu Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zmiana postrzegania transplantacji narządów musi być wzmocniona pokazaniem szerokich możliwości osób po przeszczepieniu narządu w zakresie kondycji fizycznej i mentalnej. Głównym problemem transplantologii jest niedostateczna liczba narządów do przeszczepienia. Wielu pacjentów umiera zanim pojawi się szansa na przeszczep. Główną przyczyną tej sytuacji jest zbyt mała liczba dawców. Brak dawców jest wynikiem niskiego poziomu wiedzy o przeszczepach jako metodzie leczenia, o procedurach prowadzenia przeszczepów i możliwości, jakie one ze sobą niosą. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie społecznego poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej, upowszechnienie „Oświadczeń woli" oraz przełamywanie barier społecznych i psychologicznych wobec świadomego dawstwa. Intencją akcji jest również podkreślenie dużego znaczenia aktywności sportowej wśród osób po transplantacji. Od 2013 nasz projekt nosi nazwę „Bieg po Nowe Życie".

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach