Statystyka

  • Wszytkich: 5319811
  • W tym roku: 338909
  • W tym miesiącu: 9122
  • Dziś: 269
  • Online: 28

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


V Międzynarodowy Festiwal Kuchni Zbójnickiej

20-21 lipca w Wiśle odbędzie się impreza pt. "V Międzynarodowy Festiwal Kuchni Zbójnickiej".

Będzie wiele różnych atrakcji. Podczas Festiwalu oprawę muzyczną zapewniają kapele góralskie oraz studio polowe Radia Bielsko. Szczegółowy program zamieszczony jest na plakacie!

Skoczowski Rynek goszczący cztery poprzednie edycje Festiwalu okazał się za ciasny dla licznie odwiedzających imprezę Gości, postanowiono zatem przenieść go do Wisły.
W czasie obu festiwalowych dni zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji kulinarnych stanowiących trzon Festiwalu ale i artystycznych dla Młodszej i Starszej Publiczności.
W dniu 20 lipca br. swoje niezwykłe umiejętności zaprezentują drużyny profesjonalnych kucharzy podczas Konkursu Kulinarnego o Złote Ciupagi nominowanego do Kulinarnego Pucharu Polski. W składzie Jury będzie można zobaczyć takie sławy kulinarne jak: Jean Bos, Carlos Gonzales Tejera, Wolfgang P.Menge, Karel Drapal, Marek Rybacki, Grzegorz Komendarek. Konkurs prowadzić będzie Gospodarz programu „Śląskie od kuchni" Wiesław Ambros wraz z Telewizją Silesia. Obok nich fantazją w gotowaniu pochwalić się będzie mogła także publiczność zgromadzona w wiślańskim Amfiteatrze „Gotując z gwiazdami", oczywiście kulinarnymi. O godz. 14;00 odbędzie się gotowanie Gulaszu Zbójnickiego na gigantycznej patelni.
W centrum miasta, na Rynku powstanie przeniesiona z serca gór wioska zbójnicka a w niej czescy, słowaccy i polscy Harnasie. Będą napady i tańce, pojedynki zbójnickie a także możliwość sprawdzenia swoich sił w licznych zbójnickich konkursach przy wtórze kapel i gawęd bajarzy. Oczy i duszę cieszyć będą dzieła licznie zgromadzonych twórców ludowych. Nie zabraknie też swojskiego jadła-zbójnickiej kwaśnicy na baraninie czy pajdy ze smalcem. Tradycyjny wiślański kołacz serwować będzie młodzież z tamtejszej szkoły gastronomicznej.
Naszych najmłodszych Gości zapraszamy na spotkania z bajkowymi postaciami, konkursy rysunkowe, zajęcia plastyczne z recyclingu czy naukę bezpiecznych relacji dziecka z psem. Piękno ludowego stroju góralskiego poznać będzie można na stoisku Fundacji Braci Golec.
Drugi dzień-na słodko w wykonaniu Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, czyli Konkurs na najlepszy wypiek a także prezentacje kapel , zespołów śpiewaczych i rękodzieła.
Relacja z przebiegu imprezy, na żywo, z polowego, zbójnickiego studia Radia BIELSKO.

Zapraszamy
Czeka mnóstwo pięknych przeżyć oraz miłych i cennych nagród.
Szczegółowy przebieg imprezy na plakacie.
Oj, będzie się działo... Heeej!

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach