Statystyka

  • Wszytkich: 6040122
  • W tym roku: 490997
  • W tym miesiącu: 364
  • Dziś: 364
  • Online: 56

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Jesienny koncert Zbigniewa Wodeckiego oraz zespołu Slnovrat w Muszynie

Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Burmistrz Muszyny Jan Golba zapraszają 21 września do Muszyny. W amfiteatrze "Zapopradzie" odbędzie się polsko-słowackie spotkanie z muzyką Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Slnovrat z okazji jubileuszu 10-lecia współpracy Małopolski i Kraju Preszowskiego.

Świętowanie 10-lecia współpracy Małopolski i Kraju Preszowskiego rozpoczęło się od cyklu koncertów na szlaku UNESCO już w lipcu br. w otoczeniu przepięknych zabytkowych cerkwi. Wydarzenia te odbyły się w wybranych obiektach po obu stronach granicy, m.in.
w malowniczej cerkwi p.w. św. Paraskewy w Kwiatoniu oraz XVIII-wiecznej cerkwi grekokatolickiej św. Michała Archanioła w Ladomirovej. Uroczyste zwieńczenie współpracy nastąpi już niebawem, bo 21 września w uzdrowiskowej i malowniczej Muszynie.

MUSZYŃSKO-LUBOTINSKI AKCENT
W sobotnie wrześniowe popołudnie Amfiteatr Zapopradzie rozbrzmiewać będzie muzyką wykonywaną przez artystów z obu stron granicy. Spotkanie rozpocznie się od występów najmłodszych wykonawców. Zespół wokalno-instrumentalny działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie wystąpi ze swym koncertem „Co nam w duszy gra", następnie będzie miała miejsce prezentacja pt. „Pieśni i tańce regionu pogranicza" w wykonaniu uczestników zajęć artystycznych realizowanych w ramach programu „Edukacja bez granic - w Lubotinie i w Muszynie" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Szkole Podstawowej nr 1 im. Kurierów Sądeckich w Muszynie we współpracy ze Szkołą Podstawową z Lubotina na Słowacji.

SLNOVRAT z KRAJU PRESZOWSKIEGO
Podczas jubileuszu swój dorobek zaprezentuje bardzo ciekawa grupa muzyków-amatorów propagujących słowacki folk z dużą kulturą muzyczną. Jak sami twierdzą, impulsem do stworzenia zespołu były przyjaźń i muzyka. I tak już wspólnie muzykują od 1998 roku. Zespół stawia na własne autorskie piosenki, które stanowią o przeżyciach i wrażeniach ich dnia codziennego. Slnovrat gra muzykę, którą można określić jako poezja śpiewana ze znamionami bluesa, rock and rolla, czy funki oraz prostego, acz niebanalnego wyrazu
z akcentem na melodyjność pieśni. Co ciekawe ich album „O nas bol slnovrat" (O nas był powrót słońca) nominowany został do nagrody AUREL 2007 (odpowiednik polskich Fryderyków).

...jesteśmy jak uwodziciele, ale prawdziwi, jako nieznani, a jednak dobrze znani, jakby umierający, lecz żyjemy, jako karani, ale nie uśmierceni, jakby smutni, mimo to zawsze się radujemy, jako biedni, a wielu wzbogacamy, jakbyśmy nic nie mieli, i przy tym wszystko do nas należy...


Realizatorem projektu „Województwo Małopolskie i Kraj Preszowski - 10 lat współpracy dla wspólnego rozwoju" jest Instytut Europa Karpat - oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Słowackim parterem projektu jest Hornošarišské osvetové stredisko z Bardejova. Koncert w Muszynie jest organizowany dzięki życzliwości Miasta i Gminy Muszyna przy pomocy tutejszego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Europa Karpat przy Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013"

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach