Statystyka

  • Wszytkich: 5312645
  • W tym roku: 331743
  • W tym miesiącu: 1956
  • Dziś: 381
  • Online: 23

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Żywieckie Gody 2014 już po raz 45!

Żywieckie Gody to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez regionu. Założeniem tego wydarzenia jest kultywowanie i popularyzacja ludowych obrzędów oraz tradycji związanych zarówno ze świętami Bożego Narodzenia, jak i Nowym Rokiem. Impreza ta pomaga nie tylko w zachowaniu tożsamości regionalnej, ale również przyciąga wielu turystów. Co ważne, zespoły kolędnicze uczestniczące w Żywieckich Godach przedstawiają nie tylko inscenizacje obrzędów z regionu Żywiecczyzny, ale także z Beskidu Śląskiego.

Tę charakterystyczną dla Żywca atrakcję wyróżnia przede wszystkim niezwykle barwny i różnorodny korowód grup kolędniczych, przechodzący ulicami naszego miasta. W tegorocznej edycji pochód ten przejdzie ulicą Kościuszki 1 lutego o godzinie 9.00, natomiast o godzinie 10.00 na żywieckim Rynku odbędzie się konkurs „strzelania z bata". Finałowy koncert Żywieckich Godów odbędzie się o godzinie 12.oo w Miejskim Centrum Kultury, wtedy też poznamy laureatów. Warte zaznaczenia jest również to, że na zakończenie Żywieckich Godów, również 1 lutego o godzinie 18.00, na scenie MCK wystąpi Jan Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopiany.

Ważną informacją jest także to, że tegoroczny program został wzbogacony o nowości. Zobaczyć je będzie można w finale imprezy 1 lutego, bowiem koncert finałowy „Godów" zostanie połączony z imprezą zatytułowaną „Boże Narodzenie w Beskidach" czyli „Beskidzkim Karnawałem". Dodatkowo Żywieckie Gody zawitają na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, gdzie 1 lutego o godzinie 16.oo rozpocznie się „Kolęda bez granic" - koncert kolędników ze Słowacji.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach