Statystyka

  • Wszytkich: 5323031
  • W tym roku: 342129
  • W tym miesiącu: 12342
  • Dziś: 554
  • Online: 19

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Narciarski Bieg Retro

Wiślańskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Narciarski Bieg Retro, który odbędzie się 1 lutego 2014 roku.

Zapisy zaczną się o godzinie 12:00 na Placu Hoffa w WIśle, w tym samym czasie będzie można również skorzystać z serwisu "mazania starych nart" parafiną przy pomocy starego żelazka.

O godzinie 13:00 wystartuje międzynarodowa sztafeta na „cumlokach" z udziałem drużyn trzech zaprzyjaźnionych gmin - Istebnej, Ciernego (Słowacja) i Wisły. Reprezentanci gmin będą walczyć o puchar Burmistrza Miasta Wisła, Wójta Gminy Istebna i Starosty Gminy Cierne.
Po sztafecie zapraszamy wszystkich na Wystawę Starego Sprzętu Narciarskiego na której będzie można wysłuchać opowieści Jana Klisia dotyczących starego sprzętu narciarskiego oraz historii związanych z narciarstwem biegowym.

O godzinie 14:00 zawodnicy Retro Biegu wystartują z Placu Hoffa i pobiegną na dystansie ok. 2 km w stronę Ośrodka Sportowego Wisła „Jonidło". Właśnie tam o godz. 15:00 odbędzie się uroczyste otwarcie biegowych tras narciarskich.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji Narciarskiego Biegu Retro będą: Józef Łuszczek - Mistrz Świata w biegach narciarskich, Jan Legierski - biegowy olimpijczyk z Wisy oraz Paweł Gorzołka - czołowy polski narciarz z Jaworzynki.

Organizatorzy przewidują tego dnia szereg atrakcji, m.in. możliwość biegu z mistrzami, wyścigi na kierpcach oraz inne konkurencje sportowe.
Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy buton i "Licencję Retro Zawodnika WCK"

Po biegu na "Jonidle" odbędzie się również biesiada na śniegu z zespołem "Tirol Band".

Opłata startowa Narciarskiego Biegu Retro wynosi:
10zł - dorośli powyżej 18 roku życia
5zł - dzieci i młodzież 10-17 lat
dzieci do 10 roku życia nie uiszczają opłaty startowej

UWAGA! Impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe
Wszystkie osoby startują obowiązkowo w strojach retro!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców!

Polubcie nas na facebooku: www.facebook.com/FunRetroWisla

Narciarski Bieg Retro to impreza z cyklu "Fun Retro 2014" - projektu dofinansowanego ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach