Aktywny wypoczynek

Paintball - ASR CENTRUM

Węgierska Górka

Ośrodek MADOHORA

Ślemień k/Żywca

zobacz więcej dodaj obiekt

Statystyka

  • Wszytkich: 4782591
  • W tym roku: 437477
  • W tym miesiącu: 35161
  • Dziś: 188
  • Online: 116

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 

13 lutego w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych "Śląskie 2014".

 

Ceremonię prowadził redaktor sportowy Polskiego Radia Krzysztof Klepczyński. Na początku uroczystości zabrzmiał dźwięk trombity a konferansjer zaprosił na scenę wolontariuszy z tablicami, na których widniała nazwa szesnastu województw. Następnie gości i sportowców, zgromadzonych na widowni amfiteatru witali Jan Poloczek - burmistrz Wisły i Mariusz Kleszczewski - wicemarszałek województwa śląskiego i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XX OOM "Śląskie 2014". Cała uroczystość odbywała się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Oficjalnego otwarcia OOM dokonał Adam Soroko - Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, zawodnicy wnieśli flagę olimpijską, którą wciągnięto na maszt, odczytano także apel olimpijski a przedstawiciele sportowców i sędziów złożyli ślubowanie. Punktem kulminacyjnym uroczystości było zapalenie znicza olimpijskiego przez Jana Kawuloka - wiślańskiego olimpijczyka.

Ciekawym i bardzo poruszającym punktem programu było radiowe połączenie na żywo z Soczi i wysłuchanie relacji Tomasza Zimocha z ceremonii medalowej z udziałem Justyny Kowalczyk, mistrzyni olimpijskiej na 10 km w biegu techniką klasyczną. O oprawę muzyczną uroczystości w amfiteatrze zadbała kapela "Watra" a całość zwieńczył efektowny pokaz fajerwerków.

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach