Statystyka

  • Wszytkich: 5171075
  • W tym roku: 190173
  • W tym miesiącu: 22860
  • Dziś: 1721
  • Online: 68

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Jest milion na skocznie w centrum Wisły

 

Podczas  sesji (10.03.2014) Sejmiku Województwa Śląskiego, który obradował w Częstochowie, radni zdecydowali o przyznaniu 1 mln zł na budowę skoczni w Wiśle.

 

Prócz spraw ogólniejszych, jak rezolucja ws. Ukrainy, czy przyjęcie Wojewódzkiego Programu Opieki nad Zabytkami w Województwie Śląskim na lata 2014-2017, radni województwa zdecydowali ostatecznie o przyznaniu środków w obiecanej już wcześniej kwocie - 1 mln zł na budowę wiślańskich skoczni: - Jednym z najistotniejszych punktów sesji było przyjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej na przebudowę kompleksu małych skoczni narciarskich w Wiśle. Kwota dotacji wynosić będzie 1 mln zł - informuje Aleksandra Marzyńska Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Przypomnijmy, małe skocznie, straszące już wyglądem, zostały rozebrane pod koniec 2013 roku, kiedy to Wisła otrzymała 140 tys. zł z Sejmiku. Zdemontowano wtedy m.in. stare wieże najazdowe i tory, uporządkowano teren wokół (Pisaliśmy: Wisła czeka na środki ).

Inwestycja czekała na dalsze, obiecane Wiśle, pieniądze (Pisaliśmy: Milion na skocznie w Wiśle ) ma powstać nowoczesny kompleks obejmujący trzy małe skocznie treningowe o wielkościach HS10, HS20 i HS40. - Ich powstanie wyeliminuje problemy z dostępem do obiektów treningowych o wysokim standardzie i znacząco poprawi warunki treningu i szkolenia. Dzięki tej inwestycji powstanie nowoczesny kompleks skoczni narciarskich, na którym będą mogły odbywać się zawody rangi międzynarodowej - komentuje rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego.

Do umowy z firmą, która wygrała przetarg trzeba było wprowadzić aneks przedłużający czas realizacji inwestycji. Gruntowne prace miały się bowiem rozpocząć już kilka miesięcy temu. Jednak pieniędzy z pierwszej transzy - a było ich zaledwie 210 tys zł. - starczyło tylko na demontaż starych skoczni. Teraz prace powinny się już rozpocząć. Czekamy na kolejną kwotę na remont. Mam nadzieję, że jesienią rozegramy już zawody na obiekcie. - komentuje Jan Poloczek burmistrz Wisły.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach