Statystyka

  • Wszytkich: 5322974
  • W tym roku: 342072
  • W tym miesiącu: 12285
  • Dziś: 497
  • Online: 11

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


I NADPOPRADZKI EKOBIEG

Piwniczna-Zdrój biega nie tylko przy okazji Festiwalu Biegowego. Już 1 czerwca otwarta zostanie tu kolejna oficjalna trasa Festiwalu. Jej działalność zainauguruje młodzież z tutejszych szkól podstawowych i gimnazjów, a okazją będzie I Nadpopradzki Bieg Ekologiczny.

 

Piąta już trasa Festiwalu Biegowego, po Krynicy-Zdrój, Grybowie, Wysowej-Zdrój i Rytrze, bierze swój początek przy basenach na Radwanowie. Tu też się kończy. Łączny dystans trasy to 4,5 km - biegnie się w górę rzeki Poprad, przez osiedla Śmigowskie i Banie, mijając po drodze m.in. Ośrodek Rekolekcyjno-Misyjny Stowarzyszenia Misje Afrykańskie, grillowisko „na wrzosowisku", pijalnię wody Piwniczanka i amfiteatr. Z najwyższego punktu trasy rozpościera się piękny widok na panoramę Piwnicznej-Zdrój.

Nowopowstała trasa została profesjonalnie wyznaczona i zabezpieczona. Niebawem otrzyma też stosowne oznakowanie. Ścieżki, którymi poprowadzi, już cieszą się sporym zainteresowaniem, zarówno wśród biegaczy-amatorów z terenu gminy (z racji wymagającego profilu świetnie nadają się one do ćwiczenia siły biegowej) jak i piwniczańskiej młodzieży i nauczycieli, którzy odwiedzają ją na lekcjach wychowania fizycznego.

- Regularnie ćwiczymy tu marszobiegi z młodzieżą. Dzieci przychodzą tu też po szkole i powtarzają to, czego nauczyły się w szkole. Nie muszę mówić, że bardzo mnie to cieszy jako nauczycielkę WF-u - opowiada Jolanta Jachymek z Gimnazjum w Piwnicznej, koordynatorka I Nadpopradzkiego Biegu Ekologicznego.

Ekologiczny bieg będzie pierwszą imprezą biegową zorganizowaną na nowej trasie Festiwalu. Piwniczańska młodzież, uczniowie szkół w Głębokim, Kosarzyskach, Łomnicy i samej Piwnicznej-Zdrój, zmierzy się z 5 dystansami. - Krasnale pobiegną na 100m, przedszkolaki na 200 i 400m, chłopcy i dziewczynki ze szkół podstawowych na 600m, a gimnazjaliści na 1000m. Poszczególne dystanse wytyczyliśmy na fragmentach festiwalowej trasy. Nie chcieliśmy wypuszczać dzieci na całą długość trasy, bo jest ona dla nich po prostu za trudna - tłumaczy Jolanta Jochymek.

 

Na wszelki wypadek o bezpieczeństwo małych biegaczy zadbają policja oraz ratownicy medyczni z Liceum Ogólnokształcącego ze Starego Sącza. Wiedzą i doświadczeniem biegającej młodzieży i organizatorom służyć będą także biegacze, z Adamem Długoszem na czele.

W Dzień Dziecka w Piwnicznej nie może zabraknąć oczywiście prezentów dla dzieci. - Nagrody i upominki ufundowali m.in. burmistrz miasta i gminy Piwniczna-Zdrój, firmy Arno Józefa Majdy, Rolbud Install, Koral, Firesta, a także policja. Będą też medale. Z pewnością każde dziecko wróci do domu uśmiechnięte - zapewnia Jolanta Jachymek. Zachęca do startu, także uczniów szkół spoza terenu gminy.

Inauguracyjnemu biegowi towarzyszyć będzie Piknik Ekologiczny, z centrum wydarzeń na terenie basenów na Radwanowie. - Będzie zabawa przy muzyce, konkursy dla dzieci i rodziców, miasteczko ruchu drogowego, kurs pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych - wylicza Jolanta Jochymek. - To będzie Dzień Dziecka na sportowo dla całej gminy - dodaje.

I Nadpopradzki Bieg Ekologiczny oraz Piknik Ekologiczny to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta i Gminy w Piwnicznej-Zdrój, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, ZS-G Gimnazjum Publicznego w Piwnicznej-Zdrój oraz Fundacji Festiwal Biegów. Honorowy patronat nad wydarzeniami objął burmistrz miasta i gminy Piwniczna-Zdrój Edward Bogaczyk.

 

Zgłoszenia, także dla uczniów spoza terenu gminy Piwniczna-Zdrój (do 23 maja):
j.jochymek@vp.pl oraz gimnazjum_piwniczna@poczta.onet.pl

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach