Statystyka

  • Wszytkich: 5347722
  • W tym roku: 366820
  • W tym miesiącu: 6088
  • Dziś: 153
  • Online: 25

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Nocny Bieg Dwóch Szczytów - Rysy

Po raz drugi u źródeł królowej polskich rzek, w Wiśle, odbędą się niecodzienne, wieczorne biegi. Impreza ma na celu pozyskanie funduszy na rzecz psów pracujących.
Start 29 stycznia i 5 lutego.

 

- Wyszkolenie psa pracującego przez całe jego życie to koszt ok. 80 tysięcy zł. W Beskidach przede wszystkim pracują psiaki specjalizujące się w szukaniu zagubionych turystów, psi ratownicy. Nasza impreza ma na celu promocję aktywności fizycznej jaką jest bieganie, integrację rosnącego w Polsce środowiska biegaczy i zebranie funduszy dla fundacji opiekującej się pracującymi psami - wyjaśnia Piotr Nowak, pomysłodawca i organizator imprezy.

Fundacja na Rzecz Psów Pracujących opiekuje się nie tylko czworonogami pracującymi w GOPR, ale także psami przewodnikami, obronnymi, jak i asystującymi. Psy co roku przechodzą specjalistyczne szkolenia, zdają egzaminy, potrzebują specjalistycznego sprzętu. Pieniądze pozyskane z cegiełki startowej wesprą finansowo fundację opiekującą się tymi niezwykłymi psiakami.

Bieg Dwóch Szczytów będzie miał dwie edycje i wystartuje w centrum Wisły w czasie ferii zimowych - 29 stycznia i 5 lutego. Dystans pierwszego biegu odpowiada wysokości najwyższego szczytu Polski - Rysów, na dystansie 2499 metrów, drugi nawiązuje do największej góry świata - Mount Everest - 8848 metrów.

- Zachęcamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do udziału w naszych biegach. Na stronie biegdwochszczytow.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy i regulamin imprezy. Zgłoszeń można dokonywać poprzez Formularz Zgłoszeniowy umieszczony na stronie biegu http://biegdwochszczytow.pl oraz FP a także w dniu Biegu. Internetowo można zapisywać się do dnia przed biegiem (do 28.01.15 r. na "Rysy" oraz do 4.02.15 r. na "Mt. Everest"), oraz w dniu zawodów w biurze - biuro otwarde od 16.00 przed biegiem "Rysy" oraz od 15.00 przed biegiem "Mt. Everest". W ramach tzw. „cegiełki wpisowej" w kategorii sport zapewniamy m.in. pamiątkową koszulkę, numer startowy, medal, ciepły posiłek i nagrody dla pierwszych 3 miejsc - wyjaśnia Piotr Nowak. - Uczestnicy kategorii open otrzymają pamiątkowy medal. Cały czas pracujemy nad programem imprezy, ale już dziś zapewniam, że atrakcji zarówno dla uczestników jak i kibiców nie zabraknie!

Garść informacji

Start i meta:
Plac B. Hoffa w Wiśle

Terminy i godziny:
29.01.2015 start o godz. 19:00
05.02.2015 start o godz. 20:00

Biuro zawodów:
Hol Domu Zdrojowego, Pl.B.Hoffa 3 (rynek)
29 stycznia czynne od godz. 17 do 18:30
5 lutego czynne od godz. 17 do 19:30

Limit uczestników:
250

Cegiełka wpisowa:
15-50 zł
(dotyczy dwóch biegów, czyli jedna opłata na dwa biegi)

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach