Statystyka

  • Wszytkich: 5314990
  • W tym roku: 334088
  • W tym miesiącu: 4301
  • Dziś: 867
  • Online: 30

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


XVI Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego Żywiec, 29 marca 2015 r.

Ponad 1100 zawodników, w tym z Australii, Francji, Ukrainy, Włoch, Austrii, Czech i Słowacji zarejestrowało już swój udział w XVI Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego". Wszystko wskazuje więc na to, iż 29 marca padnie kolejny rekord frekwencji tej największej obecnie imprezy biegowej na południu Polski.

 

Trasa półmaratonu wiedzie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo drogą dookoła Jeziora Żywieckiego, co jest dodatkową atrakcją dla zawodników przyjeżdżających na tę imprezę z wielu zakątków Polski i świata. Półmaraton rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka"( nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. Tak więc w ramach cyklu oprócz półmaratonu odbędą się także Bieg na Grojec (25 kwietnia), Bieg na Żar (27 czerwca) , Bieg na szczyt Pilska (12 lipca) oraz Bieg na szczyt Rysianki (6 września ), gdzie nastąpi uroczyste zakończenie „Złotej 50 tki" połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów.

Jednocześnie rozpocznie także cykl biegów Puchar Beskidów (kolejny bieg to 7. Cieszyński Fortuna Bieg - 26 kwietnia oraz kończący 17 maja cykl 23. Bieg Fiata). Jego formuła ubogaca się z roku na rok w związku z rosnącym prestiżem imprezy. Między innymi jest to np. elektroniczny system rejestracji zawodników i profesjonalna obsługa biegu (każdy zawodnik wbiegający na linię mety ma w tym samym momencie informację w telefonie komórkowym o uzyskanym rezultacie i zajętym miejscu). Zainteresowani biegiem mogą śledzić przebieg Półmaratonu online na stronie www.datasport.pl, wprowadziliśmy także finansową premię półmetka, dodatkowe nagrody dla trzech pierwszych Polaków i trzech pierwszych Polek oraz wiele dodatkowych klasyfikacji. Jak co roku i w tegorocznym Półmaratonie przewidzieliśmy dla biegaczy kilka dodatkowych atrakcji.

Jedną z nich jest 50 procentowa bonifikata opłaty startowej dla biegaczy z Żywiecczyzny mająca na celu zachęcenie jak największej liczby miłośników biegania do udziału w biegu oraz co za tym idzie promocję tego typu aktywnego wypoczynku . Tegorocznym hitem będzie także telebim na żywieckim rynku, dzięki któremu kibice, którzy pojawią się na starcie tej imprezy będą mogli oczekiwać na biegaczy, którzy dopiero po przeszło godzinie pojawią się z powrotem na rynku, oglądając ich zmagania na trasie na ekranie właśnie tegoż telebimu. Nasz główny partner, firma Żywiec Zdrój także szykuje dla biegaczy i kibiców sporo dodatkowych atrakcji. Mając na uwadze ubiegłoroczny rekord frekwencji (1456 biegaczy) oraz wyśrubowany rekord trasy przez Mika Chevryota z Kenii rywalizacja i w tym roku zapowiada się imponująco.

WAŻNE!!!!
Jednocześnie bardzo proszę zwrócić uwagę na zmianę czasu z zimowego na letni. Czas zmieniamy z 2.00 na 3.00 w nocy.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach