Statystyka

  • Wszytkich: 5345493
  • W tym roku: 364591
  • W tym miesiącu: 3859
  • Dziś: 398
  • Online: 14

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Zapisz w swojej komórce numer I.C.E.

I.C.E. lub ICE, to skrót od angielskiego terminu In Case of Emergency
(W nagłym wypadku). Ratownicy proponują, abyśmy dla własnego dobra i bezpieczeństwa, pod hasłem ICE, zapisali w swoich komórkach numer telefonu i dane osoby, do której medycy mogliby zadzwonić w razie nagłego wypadku.

 

Powinien być to numer do kogoś, kto zna naszą grupę krwi, przyjmowane leki, choroby, alergie oraz wszystkie poważne problemy ze zdrowiem.


Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. Skrót ICE jest znany przez ratowników na całym świecie i może uratować życie, gdyż w razie potrzeby pozwala na uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanym (grupa krwi, przyjmowane leki, choroby, problemy ze zdrowiem, alergie).
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć.

Numer osoby, do której mógłby zadzwonić ratownik, należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE. Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.

Najlepiej, gdy każdy z nas wpisze do swojego telefonu taki kontakt teraz, bo potem można o tym zapomnieć!

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach