Statystyka

  • Wszytkich: 6040171
  • W tym roku: 491046
  • W tym miesiącu: 413
  • Dziś: 413
  • Online: 57

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Zasada działani drukarki laserowej

Standardowa wersja drukarki atramentowej lub laserowej umożliwia wydruk do parunastu stron A4 w ciągu jednej minuty. W sklepach sprzętu elektronicznego można jednak dostać o wiele szybsze urządzenia. Laserowa drukarka dzięki swoim zaawansowanym właściwościom idealnie nadaje się do obsługi biur niezależnie od wielkości personelu. W ciągu jednej minuty mogą zadrukować od 30 do 50 stron A4. Pamiętajmy jednak, że wyliczenia dotyczą wyłącznie szybkości drukowania prostego tekstu bez ozdobników graficznych i zdjęciowych. Drukarka atramentowa z drukowaniem grafiki, niezależnie od modelu, może zmagać się nawet kilka minut, a wpływ na upływający czas ma także wybrana jakość druku.

Krótka historia drukarek

Zanim powstała laserowa drukarka, ich rolę spełniały kserokopiarki. Po raz pierwszy metodę kserograficzną poza jej opracowaniem, ale także wykorzystaniem w praktyce zastosowała słynna firma Xerox. Premierowego skopiowania dokumentu dokonano 66 lat temu na urządzeniu nazwanym Model A. W samych początkach laserowa drukarka przeznaczona dla użytkowników komputera zajmowała praktycznie cały pokój.

Model Xerox 9700 był potężnym urządzeniem o rozdzielczości wydruku liczącej 300 dpi, a statystyki drukowania stron wynosiły około 120 A4 na minutę, co nie jest wstydem nawet w współczesnej codzienności.

Pierwsze komercyjne drukarki

Pierwszym sprzedażowym hitem była laserowa drukarka była HP LaserJet, dostępna w sprzedaży już od w 1984 roku. Kosztowała wówczas 3500 dolarów. Model ten miał wbudowaną rozdzielczość 300 dpi, wgrane 128 kB pamięci, a całością sterowało się za pomocą interfejsu RS 232 C, wówczas już mało intuicyjnego.

Port równoległy Centronics ukazał się wraz z LaserJet Plusem - ulepszonym modelem, dostępnym w sklepach w 1986 roku. Cena osiągała w tamtym roku 4000 dolarów.

Jak działa laserowa drukarka?

Bardzo czuły na światło bęben swoim doładowaniem elektrostatycznym przyciąga cząsteczki, które posiadają w sobie tonery do drukarek. Takie laserowe światło odbija się przez charakterystycznie obracające się lustro, po czym kieruje się na bęben. W miejscach, na które pada laser ulega zmianom wielkość ładunku elektrostatycznego. Powoduje to, że tonery do drukarek nie będą się tak przyklejały. Powstały na bębnie wizerunek przenosi się na nośnik.

Drukarka kolorowa posiada cztery rodzaje osobnych laserów i bębnów, które uzupełniają jeszcze tonery do drukarek. Cząsteczki tonera, by zostały utrwalone na stałe do papieru, muszą wykorzystać wysoką temperaturę, która powstaje w tzw. fuserze.

Czy laserowa drukarka jest prosta w obsłudze?

Urządzenie jest komfortowe w konfiguracji i intuicyjne w obsłudze dla każdego użytkownika, nawet dla osób, które nie uważają siebie za zaawansowanych. Tonery do drukarek uzupełnia się w naprawdę prosty sposób, a dodatkowe funkcjonalności, jak np. ograniczanie hałasu pod względem szumu zapewniają pracę bardziej przyjemną. Można bez żadnych przeszkód skupić się na postawionych przed sobą zadaniach.

Laserowa drukarka to oszczędność czasu, pieniędzy i gwarancja wydruków najwyżej jakości, niezależnie od tego, co ma się znaleźć na białej kartce.

 

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach