Statystyka

  • Wszytkich: 5170881
  • W tym roku: 189979
  • W tym miesiącu: 22666
  • Dziś: 1527
  • Online: 73

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


/Nie tylko/ w starym kinie - 49. Festiwal im. Jana Kiepury

 

Piosenki z polskich filmów lat międzywojennych należą do wyjątkowo pięknych. Upodobała je sobie publiczność i upodobali wykonawcy.

 

Trudno się dziwić, wszak rodzący się wówczas w Polsce nowy przemysł filmowy przyciągnął najwybitniejszych twórców muzyki, a efekt ich fascynacji podziwiamy do dziś. Miłośnicy piosenek filmowych międzywojnia na pewno będą zadowoleni, bo na program tego wieczoru złożą się takie utwory jak m.in.: „W starym kinie", „Umówiłem się z nią na dziewiątą", „Zimny drań", „Miłość ci wszystko wybaczy" czy „Powróćmy jak za dawnych lat". A wszystko to w wykonaniu znanych i lubianych artystów: Beaty Rybotyckiej, Bożeny Zawiślak-Dolny, Michała Kutnika, Franciszka Makucha, Jacka Wójcickiego. Jeżeli to tego doda się jeszcze niezwykła energię młodzieżowej orkiestry czyli Krakowskiej Młodej Filharmonii pod dyrekcją Tomasza Chmiela, to już wiadomo, że koncert zapowiada się niezwykle.

Słynne utwory z lat 20. i 30. zostaną uzupełnione o inne przeboje. I tak zabrzmi m.in.: „Deszczowa piosenka", tytułowy utwór z musicalu „Evita", hity z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame", słynny utwór „Money, Money" z musicalu i filmu „Kabaret", a także piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów czy Ewy Demarczyk, jak choćby „Jaki śmieszny jesteś". Nie zabraknie też orkiestrowych suit muzyki filmowej, jak choćby ze słynnego obrazu „Love story".

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach