Statystyka

  • Wszytkich: 5966867
  • W tym roku: 417742
  • W tym miesiącu: 65455
  • Dziś: 149
  • Online: 47

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Ustroń- święto miasta od jutra

 

To będą pierwsze dożynki w tym sezonie na Śląsku Cieszyńskim. Zaprasza na nie Ustroń. Święto plonów połączone zawsze jest z świętem miasta, stąd też zabawa trwa tutaj aż trzy dni. Początek już jutro (21.08.2015), z samego rana.

 

Dni Ustronia startują w piątkowy poranek, już od godziny szóstej rano pojawią się pierwsi handlujący. 'Ustroński torg' - to wieloletnia tradycja, właśnie w ten sposób rozpoczyna się święto miasta. To na miejskim targowisku, natomiast po południu przenosimy się na rynek, tutaj o godzinie 16.00 Maraton Zumby. Po nim coś dla miłośników szybkich samochodów - siedemnasta edycja Autowiru o Puchar Burmistrza - mówi Grażyna Winiarska z UM w Ustroniu. Rywalizacja samochodów odbywać się będzie na rynku oraz na ul. A.Brody. Mamy w Ustroniu wielu mistrzów kierownicy, z tym najważniejszym - Kajetanem Kajetanowiczem - ten sport tutaj cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego zapraszamy na Autowir - zachęca Winiarska.

Sobota od południa to już Jarmark Ustroński na rynku i występy kapel góralskich. Będzie można kupić pamiątki wykonane przez twórców ludowych i posmakować dobrego jedzenia regionalnego. Wieczorem spotykamy się na ulicy Nadrzecznej przy karczmie, tam XXV - jubileuszowy - Bieg Romantyczny Parami. - dodaje Grażyna Winiarska. Zasada jest prosta: trzeba zabrać partnerkę, bądźpartnera, chwycić się za ręce i biec. Czas jest ważny nie mniej jednak liczona jest także suma lat pary, która biegnie - mówi Winiarska . Start tego 3-kilometrowego biegu o godzinie 19.30. Zapisywać można się tuż przed biegiem.

Niedziela to trzeci dzień Dni Ustronia, to także dzień dożynek. Przed południem w kościołach katolickim i ewangelickim odprawione zostaną nabożeństwa dożynkowe. Korowód dożynkowy wyruszy o godzinie 14.00 z ulicy Daszyńskiego i przejedzie ulicami do amfiteatru. Jak zawsze będzie to jeden z najdłuższych korowodów na Śląsku Cieszyńskim.

O 15.00 w amfiteatrze rozpocznie się koncert dożynkowy i obrzęd związany z świętem plonów. Po uroczystości zapraszamy na krąg taneczny, tam hulać będzie można do białego rana - zachęca Grażyna Winiarska.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach