Statystyka

  • Wszytkich: 6040103
  • W tym roku: 490978
  • W tym miesiącu: 345
  • Dziś: 345
  • Online: 56

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


O zaletach wirtualnych spacerów słów kilka

Wirtualne wycieczki są niczym innym jak multimedialnymi prezentacjami stworzonymi na bazie panoram sferycznych. Widokiem przypominają nieco grę komputerową lub ujęcia z Google Street View, co daje pozorne wrażenie znajdowania się „wewnątrz" świata przedstawionego na fotografii. Jakie są największe zalety wirtualnych spacerów?

Po pierwsze - funkcjonalność

Wirtualne spacery to coś więcej niż zbiór fotografii podanych w atrakcyjnej dla odbiorcy formie. To również forma multimedialnego przewodnika. Zbiór najważniejszych informacji na temat konkretnego miejsca. Zakładając oczywiście, że jest przemyślany i właściwie zrealizowany. Dobre wirtualne wycieczki w świetny sposób łączą ze sobą elementy wizualne z audialnymi, audiowizualnymi i tekstowymi. To dlatego przede wszystkim znajdują zastosowanie w tak wielu branżach.

 

Po drugie - iluzja rzeczywistości

Panoramy sferyczne złożone w wirtualny spacer pozwalają na stworzenie iluzji znajdowania się w danym miejscu oglądanym na fotografii. Możliwa jest dowolna zmiana pola widzenia: obracanie się w lewo i prawo o trzysta sześćdziesiąt stopni, spoglądanie w górę i w dół. Przekładając to na język literatury - niwelowane są w ten sposób miejsca niedookreślenia, a więc elementy, które w standardowej fotografii 3D znajdowały się poza kadrem, a które odbiorca musiał sobie wyobrazić.

Po trzecie - sposób na poznawanie świata

Sposób darmowy, należałoby dodać. Wiadomo, że wirtualne spacery nie są w stanie zastąpić tradycyjnego zwiedzania, niemniej w jednak - w mniejszym lub większym stopniu - potrafią zaspokajać ciekawość świata. Nie odchodząc sprzed monitora, możemy przekonać się, jak wygląda wnętrze muzeum znajdującego się, dajmy na to, w Nowej Zelandii. Z drugiej strony mamy również możliwość zapoznania się z miejscami, które osobiście zamierzamy odwiedzić w przyszłości. Poznać ich historię, klimat, architekturę. Poczytać nieco na ich temat i posłuchać. A wszystko podane w przyjemnej, atrakcyjnej formie!


Po czwarte - skuteczne narzędzie promocji

Skuteczne i nowoczesne. Starannie zaprojektowana i wykonana wycieczka wirtualna może stanowić kapitalną wizytówkę danych miejsc, niezależnie czy mówimy o dużych miastach, małych miejscowościach czy pojedynczych budynkach (firmach, muzeach etc.). Przykład: prowadzisz hotel i chciałbyś przyciągnąć jak najwięcej gości. Zabierz ich na wirtualny spacer po nim. Pokaż wszystkie jego atuty i udowodnij, że Twój hotel wyróżnia się na tle konkurencji. Potencjalni goście na pewno uwierzą w to, jeśli dasz im możliwość zobaczenia budynku od środka.

inwentaryzacja3d.pl

Mam nadzieję, że zdołałem Ci uświadomić, że wirtualne spacery to już nie tylko technologiczna nowinka, nabijająca licznik odwiedzin na stronie, ale też narzędzie, które w odpowiednich rękach może zdziałać naprawdę wiele.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach