Statystyka

  • Wszytkich: 5966800
  • W tym roku: 417675
  • W tym miesiącu: 65388
  • Dziś: 82
  • Online: 49

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Pętla Cieńkowska

 

Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o. w Tychach oraz Polski Związek Narciarski nawiązali współpracę, dzięki której powstała ścieżka spacerowa łącząca kolej linową Cieńków w Wiśle Malince ze Skocznią Narciarską im. Adama Małysza.

 

Pasmo Cieńkowa oddziela dolinę Czarnego od doliny Malinki. Jego grzbietem przebiega żółty szlak turystyczny biegnący w kierunku Baraniej Góry lub Malinowskiej Skały oraz wygodne szlaki pieszo - rowerowe. To doskonałe miejsce na spacer lub dłuższą górską wycieczkę, podczas której można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Śląskiego.

Spacer Pętlą Cieńkowską rozpoczynamy od pozostawienia samochodu na dużym, bezpłatnym parkingu. Wyjeżdżamy koleją linową na Cieńków Niżni. Po wyjściu z peronu górnego skręcamy w prawo na wygodną ścieżkę prowadzącą grzbietem Cieńkowa. Po przejściu ok. 1300 m po prawej stronie pojawi się widok na skocznię narciarską im. Adama Małysza. Skręcamy w prawo i na podstawie dodatkowego biletu zakupionego wcześniej w kasie kolei linowej „Cieńków" wchodzimy na teren skoczni. W wieży startowej znajduje się kawiarenka „K-120" oraz punkt widokowy wychodzący na zeskok skoczni. Zjeżdżamy kolejką linową i zwiedzamy dolną część skoczni im. Adama Małysza. Z parkingu przy skoczni kierujemy się w prawo. Po obejściu zabudowań wchodzimy na ścieżkę prowadzącą brzegiem potoku Malinka. Jest to malownicza ścieżka pieszo-rowerowa w górę potoku. Po ok. 1000 m dochodzimy do parkingu przy dolnej stacji kolei linowej „Cieńków", skąd rozpoczynaliśmy wędrówkę.

Pętlę można pokonać również w przeciwnym kierunku, czyli rozpocząć i zakończyć na Skoczni Narciarskiej im. A. Małysza.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach