Statystyka

  • Wszytkich: 5966734
  • W tym roku: 417609
  • W tym miesiącu: 65322
  • Dziś: 16
  • Online: 67

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Diverse Downhill Contest - Mistrzostwa Europy 2016

 

27-28 sierpnia w Wiśle w ramach cyklu Diverse Downhill Contest odbędą się Mistrzostwa Europy w Zjeździe na Rowerach. W drodze po tytuł mistrza starego kontynentu zawodnicy zmierzą się z osławioną trasą na górze Stożek.

 

HARMONOGRAM
27.08.2016 r. (sobota)
godz. 7:45 - odprawa służb zabezpieczających
godz. 08:00 - 12:00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
godz. 08:00 - 09:00 - piesza inspekcja trasy przez zawodników
godz. 09:00 - 15:00- obowiązkowy trening dla wszystkich kategorii
13:00 - odprawa techniczna, spotkanie managerów teamów
15:00 - 17:00 - Trening non-stop dla kategorii Elita Men, Elite Women, Junior Men,Junior Women, Masters Men, Masters Women.
MONSTER BEST WHIP CONTEST
19.00 - wywieszenie list startowych w biurze zawodów

28.08.2016 r. (niedziela)
godz. 8:15 - odprawa służb zabezpieczających
godz. 8:30 -10:00 - trening dla wszystkich kategorii
godz. 10:00 -11:00 - trening tylko dla kategorii Elita Men, Elite Women, Junior Men, Junior Women, Masters Men, Masters Women.
11:30 - 14.00 - eliminacje,
godz. 14:30 - finały
10 minut po zakończeniu finału - dekoracja zwycięzców

Poza emocjami związanymi z rywalizacją na światowym poziomie, planujemy wiele fantastycznych atrakcji. Zaraz po treningach rozegrany zostanie konkurs na najlepszego whip'a. Dla strudzonych karkołomnymi treningami riderów oraz kibiców czekać będzie specjalnie przygotowana strefa chillout'u oraz kino plenerowe na wielkim ekranie. W planach luźna atmosfera, napoje chłodząco-relaksujące, na pewno nie zabraknie również dobrej muzyki serwowanej przez DJ'a. Dla wszystkich fotografów ich ulubiony konkurs fotoreporterski - Diverse FOTO Contest na najlepsze zdjęcie z zawodów.

Wisła to malownicza miejscowość leżące w Beskidzie Śląskim. To właśnie tu, u stóp Baraniej Góry biją źródła najdłuższej polskiej rzeki, od której miasto, nazywane również „Perłą Beskidów", wzięło swoją nazwę. Miejscowość od lat jest jednym z najbardziej popularnych kurortów turystycznych w kraju i to zarówno w okresie zimowym jaki letnim. Dynamiczny rozwój bazy noclegowej oraz infrastruktury okołoturystycznej w tym największa w Polsce liczba wyciągów krzesełkowych co roku przyciąga rzesze turystów. Nie inaczej jest z amatorami wszelkich sportów, w tym rowerzystów, których znaczną cześć stanowią pasjonaci enduro i zjazdu.Legendarna Góra Stożek uznawana jest przez wielu z nich za „mekkę polskiego downhill'u". To tutaj po raz pierwszy odbyły się zawody Downhill Contest. Organizacja Mistrzostw Europy w tym szczególnym miejscu jest ukoronowaniem pracy i starań pomysłodawców DH Contest w popularyzację Downhillu w Polsce. Nabiera również symbolicznego wymiaru - powrotu do źródeł.

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u www.facebook.com/downhillcontest
Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach