Statystyka

  • Wszytkich: 5397116
  • W tym roku: 416214
  • W tym miesiącu: 26924
  • Dziś: 1264
  • Online: 19

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Do ścieżek rowerowych coraz bliżej

 

W siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie spotkali się reprezentanci samorządów, przez które przebiegać będą projektowane trasy rowerowe EuroVelo 11 i VeloDunajec.

 

W spotkaniu wziął udział zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki. Ustalano przebiegi i harmonogram realizacji obydwu tras rowerowych.

Północ i południe Małopolski łączyć będą dwie najdłuższe z zaprojektowanych tras w województwie: ponad 260-kilometrowy odcinek europejskiej trasy rowerowej EuroVelo 11 (całość z Norwegii do Grecji) - oraz ponad 250-kilometrowa VeloDunajec biegnąca doliną Dunajca. Obydwie będą przecinać Gminę Stary Sącz.

EuroVelo 11 poprowadzona zostanie przez Barcice doliną Popradu, a VeloDunajec przez Mostki, Gołkowice Dolne i Stary Sącz. O ile w Barcicach utrzymano poprzednie ustalenia co do przebiegu (Facimiech, bulwary nad Popradem) to w Mostkach w zależności od tego, czy da się uregulować sprawy gruntowe, możliwa jest również alternatywna trasa, biegnąca w większym zakresie drogami i gruntami gminnymi i przebiegająca koło wyremontowanego boiska i nowej zewnętrznej siłowni.

Prócz tras powstaną również Miejsca Obsługi Rowerzystów. Na trasie VeloDunajec MOR zlokalizowany zostanie przy kąpielisku Stawy, a na trasie EuroVelo11 przy Szałasie i w Barcicach (przystań rowerowa). Realizatorem projektu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jeśli chodzi o EuroVelo 11 do końca roku powinien być gotowy projekt, a do końca marca uzyskane pozwolenie na budowę. Wtedy będzie można ogłaszać przetarg. Na terenie gminy ma szansę powstać infrastruktura wartości około 12 mln złotych (EuroVelo 11 - 7 mln zł i VeloDunajec 5 mln zł) z której będą korzystać i turyści i mieszkańcy.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach