Statystyka

  • Wszytkich: 5319832
  • W tym roku: 338930
  • W tym miesiącu: 9143
  • Dziś: 290
  • Online: 22

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Rodzaje sit i siatek z drutu

Jest ich zdecydowanie więcej, niż mógłbyś się spodziewać. Jednokarbowe, wielokarbowe; o oczkach prostokątnych, o oczkach prostokątnych; harfowe, harfowo-strunowe. Przeznaczone do konstrukcji ogrodzenia, służące jako sita do przesiewania węgla. Sita i siatki z drutu, bo o nich mowa, to materiały, którymi interesuje się coraz więcej gałęzi przemysłu. Oto kilka ich rodzajów.

Sita i siatki jednokarbowe o prostokątnych lub kwadratowych oczkach

Bodaj najbardziej powszechne spośród wszystkich typów i podtypów sit i siatek. Charakteryzują się stosunkowo niską ceną, łatwością w kwestii doboru odpowiedniego wymiaru oczka, ale też skłonnościami do klinowania się oczek, najczęściej w trakcie przesiewu surowców o zwiększonej wilgotności. Gdzie się je stosuje? Prawdę mówiąc wszędzie. Sita jednokarbowe doskonale sprawdzają się bodaj we wszystkich gałęziach przemysłu wydobywczemu. Dzięki nim możliwe jest przesiewanie takich materiałów jak: węgiel, żużel, żwir, piasek itd.

Sita i siatki wielokarbowe o oczkach kwadratowych lub prostokątnych.

Charakteryzuje je płócienny splot. Sita wielokarbowe splatane są co trzeci, piąty bądź siódmy karb. Oczka, w zależności od potrzeb i wymagań kupującego, mogą być: kwadratowe, prostokątne lub o kształtach ozdobnych (siatki ozdobne). Ten typ siatek i sit jest wyjątkowo przydatny w przypadkach, gdy do przesiania mamy materiał wilgotny (w porównaniu do sit jednokarbowych, wykazują mniejsze tendencje do zatykania się). W zależności od potrzeb, mogą służyć również jako siatki dekoracyjne.

Sita i siatki zgrzewane

Podobnie jak w dwóch poprzednich typach, oczka tychże sit i siatek mogą być kwadratowe lub prostokątne. Wykonane są z okrągłych drutów, zgrzewanych w punkcie styku. Przydatne w przypadku przesiewania nieco większych, zwartych materiałów (węgiel, koks, rudy). W wersji „odchudzonej" bardzo często funkcjonują jako osłony i przegrody w samochodach, bariery ochronne, ogrodzenia dekoracyjne filtry (np. wentylacyjne) czy siatki ozdobne.

Sita harfowo-strunowe

W tego typu sitach druty falowane układane są naprzemiennie z prostymi. Dzięki temu powstaje gładka powierzchnia z otworami w kształcie trójkątów. Sita harfowo-strunowe to świetne rozwiązanie w przypadku konieczności przesiewania materiałów trudnoprzesiewalnych.

Sita i siatki jednostronnie gładkie o kwadratowych bądź prostokątnych oczkach

Tworzy się je z drutów okrągłych bądź profilowanych. Ich konstrukcja charakteryzuje się trwałym splotem i gładką powierzchnią. Stosuje się je podczas przesiewania materiałów o dużym uziarnieniu, posiadają podwyższone walory estetyczne.

siatkizdrutu.pl/produkty

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach