-
Beskid Śląski - Wisła
Wisła
-
Beskid Śląski - Ustroń
Ustroń
-
Beskid Śląski - Szczyrk
Szczyrk
-
Beskid Śląski - inne
Bielsko-Biała, Brenna, Cieszyn, Kubalonka, Istebna, Kamesznica, Koniaków
-
Beskid Żywiecki
Żywiec, Węgierska Górka, Milówka, Rajcza, Zwardoń, Korbielów, Zawoja, Rycerka, Sopotnia, Jeleśnia
-
Beskid Sądecki
Krynica-Zdrój, Muszyna, Piwniczna-Zdrój, Stary Sącz, Szczawnica, Krościenko, Ochotnica, Sromowce
-
Beskid Makowski
Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów
-
Beskid Wyspowy
Limanowa, Tymbark, Mszana
-
Beskid Niski
Wysowa-Zdrój
-
Beskid Mały
Andrychów, Międzybrodzie
Regiony
Apartamenty
Schroniska
Domki letniskowe
Gastronomia
Obiekt tygodnia
Hotele
Agroturystyka
Aktywny wypoczynek
Pensjonaty
Najczęściej wyszukiwane
Statystyka
- Wszytkich: 4935757
- W tym roku: 590643
- W tym miesiącu: 8460
- Dziś: 64
- Online: 45
Newsletter
Rodzaje sit i siatek z drutu
Jest ich zdecydowanie więcej, niż mógłbyś się spodziewać. Jednokarbowe, wielokarbowe; o oczkach prostokątnych, o oczkach prostokątnych; harfowe, harfowo-strunowe. Przeznaczone do konstrukcji ogrodzenia, służące jako sita do przesiewania węgla. Sita i siatki z drutu, bo o nich mowa, to materiały, którymi interesuje się coraz więcej gałęzi przemysłu. Oto kilka ich rodzajów.
Sita i siatki jednokarbowe o prostokątnych lub kwadratowych oczkach
Bodaj najbardziej powszechne spośród wszystkich typów i podtypów sit i siatek. Charakteryzują się stosunkowo niską ceną, łatwością w kwestii doboru odpowiedniego wymiaru oczka, ale też skłonnościami do klinowania się oczek, najczęściej w trakcie przesiewu surowców o zwiększonej wilgotności. Gdzie się je stosuje? Prawdę mówiąc wszędzie. Sita jednokarbowe doskonale sprawdzają się bodaj we wszystkich gałęziach przemysłu wydobywczemu. Dzięki nim możliwe jest przesiewanie takich materiałów jak: węgiel, żużel, żwir, piasek itd.
Sita i siatki wielokarbowe o oczkach kwadratowych lub prostokątnych.
Charakteryzuje je płócienny splot. Sita wielokarbowe splatane są co trzeci, piąty bądź siódmy karb. Oczka, w zależności od potrzeb i wymagań kupującego, mogą być: kwadratowe, prostokątne lub o kształtach ozdobnych (siatki ozdobne). Ten typ siatek i sit jest wyjątkowo przydatny w przypadkach, gdy do przesiania mamy materiał wilgotny (w porównaniu do sit jednokarbowych, wykazują mniejsze tendencje do zatykania się). W zależności od potrzeb, mogą służyć również jako siatki dekoracyjne.
Sita i siatki zgrzewane
Podobnie jak w dwóch poprzednich typach, oczka tychże sit i siatek mogą być kwadratowe lub prostokątne. Wykonane są z okrągłych drutów, zgrzewanych w punkcie styku. Przydatne w przypadku przesiewania nieco większych, zwartych materiałów (węgiel, koks, rudy). W wersji „odchudzonej" bardzo często funkcjonują jako osłony i przegrody w samochodach, bariery ochronne, ogrodzenia dekoracyjne filtry (np. wentylacyjne) czy siatki ozdobne.
Sita harfowo-strunowe
W tego typu sitach druty falowane układane są naprzemiennie z prostymi. Dzięki temu powstaje gładka powierzchnia z otworami w kształcie trójkątów. Sita harfowo-strunowe to świetne rozwiązanie w przypadku konieczności przesiewania materiałów trudnoprzesiewalnych.
Sita i siatki jednostronnie gładkie o kwadratowych bądź prostokątnych oczkach
Tworzy się je z drutów okrągłych bądź profilowanych. Ich konstrukcja charakteryzuje się trwałym splotem i gładką powierzchnią. Stosuje się je podczas przesiewania materiałów o dużym uziarnieniu, posiadają podwyższone walory estetyczne.