Statystyka

  • Wszytkich: 5347690
  • W tym roku: 366788
  • W tym miesiącu: 6056
  • Dziś: 121
  • Online: 13

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe


Szlaki turystyczne w okolicy Muszyny

Muszyna - Złockie - Jaworzyna :

Początek trasy - ul. Kity Muzeum.
Długość: 8.8 km; różnica wzniesień 664m; czas przejścia: tam 4 godz., powrót 3 godziny.

Atrakcje na trasie: cerkiewka dawniej greckokatolicka z 1872 r. w Złockiem, obecnie kościół rzymskokatolicki. Latem szczyt i stoki Jaworzyny (1114m) porośnięte obficie owocującymi krzewami borówki czarnej. Pod szczytem Jaworzyny schronisko PTTK, Muzeum Komisji Turystyki Górskiej i dyżurka GOPR. Wrócić do Muszyny można przez Runek i Pustą Wlk., lub przez Krynicę szlakiem zielonym lub czerwonym.

 

Muszyna - Pusta Wlk. Bacówka nad Wierchomlą. Szlak do Jaworzynki następnie .
Długość 14,7km, różnica wzniesień 611m, czas przejścia tam 4,5 godziny, powrót tą samą drogą 4 godziny.

Początek trasy - ulica Kity Muzeum, dalej szlak żółty biegnie przez Szczawnik z ciekawą cerkiewką z 1848 roku, we wsi ogólnie dostępne źródło wody mineralnej. Ze szczytu Pustej Wlk. (1061m), porośniętej czarną borówką i obfitującej jesienią w grzyby, wspaniała panorama na Beskidy i Tatry wysokie. W leżącej na trasie Pusta Wlk. - Runek Bacówce im J. Nowaka możliwość przenocowania i zamówienia posiłku. Wrócić do Muszyny możemy drogą 5km Nad potokiem Szczawnik do wsi o tej samej nazwie. Z Pustej Wlk. natomiast istnieje kilka zejść; do Żegiestowa Wsi i Żegiestowa Zdroju (szlaki niebieski, żółty i czarny), oraz do Wierchomli Małej (czarny). Powrót do Muszyny PKS lub PKP.

Muszyna - Wojkowa - Muszynka: szlak .
Długość 21,2km różnica wzniesień 380m, czas przejścia tam 6 i 34 godziny, powrót 7 godzin.

Trasa trudna i mało atrakcyjna widokowo. Wyjście ul. Kity Muzeum, a następnie ul. Ogrodową na Malnik (726m). Trasa chętnie odwiedzana przez grzybiarzy. Warte odwiedzenia na tej wycieczce: cerkiewka w Wojkowej z 1782r., i okopy konfederatów barskich w Muszynce. Powrót PKS z Muszynki przez Tylicz do Krynicy.

Muszyna - Dubne - Zimne - Leluchów: szlak do Dubnego (904m) i w prawo przez Zimne (814m) i Kraczonik (934m) do Leluchowa.

Długość szlaku 10,8km, czas przejścia tam 4,5 godziny, powrót 4,5 godziny.

Trasa do połączenia szlaków jak w Muszyna - Wojkowa - Muszynka, następnie przez lasy Zimnego i Kraczonika do nadgranicznej wsi Leluchów. W centrum wsi stoi cerkiew z 1861r. Z Leluchowa do Muszyny wrócić możemy PKS, PKP lub pieszo 7km, drogą nad Popradem (uwaga na granicę).

S Z L A K I   T U R Y S T Y C Z N E   Z   Ż E G I E S T O W A

Żegiestów Wieś - Pusta Wlk. - szlak .
Długość 8,5km, różnica wzniesień 631m, czas przejścia: tam 3 godziny, powrót 2,40min.

Początek trasy na stacji PKP, drogą przez Wieś 2,2km, następnie polami i lasem na Pustą Wielką (1061m). Wszystkie trasy z Żegiestowa chętnie odwiedzane latem przez zbieraczy borówki czarnej, jesienią przez grzybiarzy. Więcej informacji o Pustej patrz trasa Muszyna - Pusta Wielka Bacówka nad Wierchomlą (trasa II).

Żegiestów Wieś - Pusta Wielka: szlak .
Długość trasy 6,4km, różnica wzniesień 631m, czas przejścia: tam 3 godziny, powrót 2,3godz.

Początek trasy na stacji PKP we wsi. Droga na długości 1,8km prowadzi przez wieś. Następnie lasem na łąki podszczytowe. Możliwości zejścia jak w opisie trasy nr II (Muszyna - Pusta Wielka Bacówka nad Wierchomlą).

Żegiestów Zdrój - Pusta Wielka: szlak .
Długość trasy 7,8km, różnica wzniesień 611m, czas przejścia: tam 2,30godz., powrót 2godz.

Początek trasy przy stacji Żegiestów Zdrój a następnie przez park koło „Domu Zdrojowego"
i źródeł wody mineralnej „Anny" i „Antoniego". Trasa atrakcyjna widokowo o różnej skali trudności. Z Pustej Wielkiej powrót do Żegiestowa lub zejście do Muszyny jak w trasie nr II (Muszyna - Pusta Wielka Bacówka nad Wierchomlą).

S Z L A K I   T U R Y S T Y C Z N E   Z   P O W R O Ź N I K A

Powroźnik - Szalone - Góra Parkowa - Krynica: szlak .
Długość 9,5km, różnica wzniesień 564m, czas przejścia: tam 3godz., z powrotem 3,30min.

Wejście z Powroźnika przy przystanku PKS, polami a następnie na Kotę (770m), Szalone (832m) na Górę Parkową w Krynicy (741m). Z wieży widokowej na Parkowej panorama Beskidu Sądeckiego. Do Krynicy schodzimy ścieżkami spacerowymi, możemy zjechać kolejką, której górna stacja znajduje się na szczycie Góry Parkowej.

Powroźnik - Dubne - Leluchów: szlak .
Długość 11,8km, różnica wzniesień 848m, czas przejścia: tam 4godz., powrót 4,25min.

Wyjście z Powroźnika z okolic przystanku PKS przez Kidałki (800m) i Dubne (904m), dalej jak w trasie nr IV (Muszyna - Dubne - Zimne - Leluchów). Można żółtym szlakiem zejść do Muszyny, lub przez Zimne, Kraczonik zejść do Leluchowa.

 

Inne portale:
Noclegi na Jurze Noclegi na Suwalszczyźnie Noclegi nad morzem Noclegi w Tatrach